SE Ranking

Wat is SE ranking?

SE Ranking is een online SEO-platform voor zoekwoordonderzoek, positietracking, website-audits en concurrentieanalyse. Je gebruikt het om te zien hoe goed je website vindbaar is in Google en waar je kunt verbeteren.

VoorbeeldEen webshop in tuinmeubelen in Zwolle volgt met SE Ranking wekelijks de posities voor zoekwoorden als 'loungeset' en 'tuinbank'. Zodra een concurrent stijgt, past het team de categoriepagina aan op basis van de bevindingen uit de site-audit.
Waarom het ertoe doetZonder meetgegevens weet je niet of je SEO-werk resultaat oplevert. Een tool als SE Ranking bundelt posities, technische fouten, backlinks en concurrenten op één plek, zodat je sneller de juiste keuzes maakt.
Zo begin jeMaak een account aan, voeg je website toe als project en kijk of er een proefperiode beschikbaar is. Vul daarna je belangrijkste zoekwoorden in voor positietracking en start een eerste site-audit. Los eerst de fouten met de meeste impact op, zoals kapotte pagina's en ontbrekende meta titles.

Veelgestelde vragen over SE ranking

Wat doet SE Ranking?

SE Ranking helpt je om je vindbaarheid in zoekmachines te meten en te verbeteren. Het combineert meerdere SEO-onderdelen in één omgeving.

  • Positietracking: je volgt hoe je pagina's scoren op zoekwoorden.
  • Zoekwoordonderzoek: je vindt zoekwoorden, zoekvolumes en ideeën.
  • Website-audit: je ziet technische fouten en verbeterpunten.
  • Backlinkanalyse: je bekijkt welke sites naar jou en je concurrenten linken.
  • Concurrentieanalyse: je ziet waar concurrenten verkeer vandaan halen.

Tip: begin met positietracking en de site-audit. Die geven meestal het snelst bruikbare inzichten.

Voor wie is SE Ranking geschikt?

SE Ranking is bedoeld voor iedereen die serieus met SEO bezig is, van ondernemer tot specialist.

  • Ondernemers die zelf hun website in Google willen verbeteren.
  • Marketeers die SEO-resultaten moeten rapporteren.
  • Webshops die veel productpagina's en zoekwoorden beheren.
  • Bureaus die voor meerdere klanten rapporten maken.

Tip: kijk vooraf hoeveel projecten en zoekwoorden je nodig hebt, want daar hangt het gekozen abonnement vaak van af.

Wat is het verschil tussen SE Ranking en Semrush of Ahrefs?

Alle drie zijn uitgebreide SEO-platformen met een vergelijkbaar doel. De verschillen zitten vooral in prijs, datadiepte en gebruiksgemak.

  • Functies: de kernfuncties lijken sterk op elkaar.
  • Prijs: SE Ranking wordt vaak gezien als de betaalbaardere optie.
  • Data: de omvang van de zoekwoord- en backlinkdatabases verschilt per tool.
  • Gebruik: de interface en rapportages voelen voor ieder team anders.

Tip: test de tools met dezelfde website en vergelijk de uitkomsten voordat je kiest.

Kan ik met SE Ranking mijn posities in Nederland volgen?

Ja, je kunt posities per land, taal en vaak ook per locatie volgen. Zo zie je hoe je scoort voor Nederlandse zoekopdrachten.

  • Land en taal: stel Nederland en Nederlands in als zoekmarkt.
  • Locatie: volg lokale resultaten, bijvoorbeeld voor een bepaalde stad.
  • Apparaat: vergelijk posities op desktop en mobiel.
  • Concurrenten: voeg concurrenten toe en vergelijk hun posities met die van jou.

Tip: positieschommelingen zijn normaal. Kijk daarom naar de trend over weken, niet naar één dag.

Kan SE Ranking ook zichtbaarheid in AI-tools meten?

SE Ranking heeft functies om te volgen of je merk of website voorkomt in AI-antwoorden en AI-zoekresultaten. Het aanbod verandert snel, dus controleer wat er in jouw abonnement zit.

  • Vermeldingen: je ziet of je merk genoemd wordt in AI-antwoorden.
  • Bronnen: je ontdekt welke websites AI-tools aanhalen.
  • Concurrenten: je vergelijkt je zichtbaarheid met die van andere merken.
  • Zoekopdrachten: je test vragen die jouw doelgroep echt stelt.

Tip: AI-antwoorden verschillen per keer. Gebruik de cijfers als richting en niet als exacte score.

Meer lezen in de officiële documentatieSE Ranking officiële websiteseranking.com
Wil je beter inzicht in hoe jouw website scoort in Google?Bekijk onze SEO-aanpak →
Persoonlijk advies

Liever even sparren over je marketing?

Plan een kennismakingsgesprek. We kijken samen naar je situatie en wat de beste volgende stap is.

Plan een kennismaking →